İslam Memiş’ten altını ve doları olana ‘pazartesi’ uyarısı: Yapmayın

İslam Memiş, altın ve dolar ile ilgili yapacağı işlemler konusunda “pazartesi” uyarısında bulundu ve bu konuda dikkatli olunması gerektiğini vurguladı. İşte Memiş’in değerlendirmesi:

Altın için Uyarılar:

Altın piyasasında devam eden dalgalanmanın Fed belirsizliğinden kaynaklandığını belirtti.

Ons altında bir yön kırılımının henüz olmadığını, 2280 doların kritik öneme sahip olduğunu ve bu seviyenin altına inilmesi durumunda risk oluşabileceğini söyledi.

Altın fiyatlarında yaşanan baskıya rağmen, kırmızı çizgi olarak 2280 doları gördüklerini ve ellerindeki varlıkların tamamını altına geçirmediklerini açıkladı.

Dolar için Uyarılar:

Dolarda yüzde 50 pozisyonlarını koruduklarını ve ellerinde tuttuklarını belirtti.

Genel Değerlendirme:

Altın ve dolar sahiplerine “pazartesi” günü için herhangi bir satış yapmamaları gerektiğini tavsiye etti.

Gram altının 2350-2400 lira aralığını takip etmeleri gerektiğini, bu seviyelerin alım için uygun olabileceğini ifade etti.

TL ile işlem yapan altın yatırımcılarının, jeopolitik gerilimlerle birlikte yaşanan endişelere rağmen satış yapmamaları gerektiğini vurguladı.

TL: Memiş, yeni TL kazananlar için gram altını 2350-2400 TL seviyelerinde alım fırsatı olarak değerlendiriyor. Temmuz ayına yönelik yatırım yapmak isteyenler için de bu seviyelerin uygun olduğunu ekliyor.

Genel: Memiş, yorumlarının yatırım tavsiyesi olmadığını ve yatırımcıların kendi araştırmalarını yapmaları gerektiğini vurguluyor.

Detaylar:

Altın: İslam Memiş, altındaki dalgalanmanın Fed’in faiz politikasıyla ilgili belirsizlikler nedeniyle olduğunu belirtiyor. 2280 doların altına sarkması halinde gram altının 2350-2450 TL aralığına gerileyebileceğini ve bu seviyenin altında satış yapmanın riskli olabileceğini söylüyor.

Dolar: Memiş, elinde dolar tutan yatırımcılara satış yapmamalarını tavsiye ediyor. Döviz kurlarındaki oynaklığın devam edebileceğini ve dolarda pozisyon tutmanın faydalı olabileceğini düşünüyor.

TL: Memiş, yeni TL kazananlar için gram altını 2350-2400 TL seviyelerinde alım fırsatı olarak değerlendiriyor. Temmuz ayına yönelik yatırım yapmak isteyenler için de bu seviyelerin uygun olduğunu ekliyor.

Genel: Memiş, yorumlarının yatırım tavsiyesi olmadığını ve yatırımcıların kendi araştırmalarını yapmaları gerektiğini vurguluyor. Yatırımcıların, risk profiline ve yatırım hedeflerine uygun şekilde karar vermeleri önemlidir.

Fiyatlar:

Gram Altın: 2.393,53 TL

Ons Altın: 2.302,72 Dolar

Dolar/TL: 18,54

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir